Piknikezés a Manistee-Huron National Parkban, a Muskegon River partján |
Azt olvastuk róla, hogy Michigan állam bármely pontján állsz, sehol sem vagy 10 km-nél távolabb valamilyen víztől. Útközben pár helyen meg is csodáltuk ezeket a vizeket, tényleg nagyon szép.
Manistee-ben foglaltunk szállást egy hotelban, természetesen ez a város is vízparton fekszik, a Michigan-tó partján, és még csatornafolyója is van, ami mentén fából készült sétány vezet a nagy tóhoz. Kicsit már szürkült, mikor lementünk, hogy sétáljunk rajta, de azért így is szép volt.
Az előétel boros lében főtt kagyló volt, mindenki jóizűen csipegette! |
Utána beültünk vacsizni a Blue Fish nevű étterembe, és nagyon finomat ettünk. Titi már hallotta hírét ennek az étteremnek, állítólag jó nevű hely (TT: igazából csak egy netes-blogos fúrumon olvastam róla, ott mindenki dícsérte). Mindenesetre nagyon jól főznek, minden (azaz csirkemell és különböző Michigen tavi halak, Marcinak whitefish) kifogástalan volt!
Vacsi után megérkezett Carol is, ő csak később tudott elindulni, mert be kellett mennie a suliba.
Másnap délelőtt skype-oltunk a Kuthyakkal, jó volt őket látni. Majd indultunk tovább, de még a ngyobb út előtt lenéztünk a közeli tópartra, ahol
Marci nagy örömére két kiállított tankot is találtunk, amiket előző este, a sötétben nem fedeztünk fel.
Észak felé haladva, nagyon sok szépet láttunk, egyszer meg is álltunk egy tóparton, Platte Lake-nek hívták.
A szombati napon lényegében a híres-nevezetes Sleeping Bear Dunes-t szerettük volna megnézni a Michigan partján. Ennek a sztorija lett a bejegyzés címe, ugyanis fűződik hozzá egy indián legenda. Eszerint tehát, a túlpartról, Wisconsin felől a vízen át menekült egy medvemama a két kis bocsával az ottani erdőtűz elől. Medvemama átért a túlpartra, de a két kis bocs elfáradt, nem bírta tovább, és elsűllyedtek a vízben. Manitu megsajnálta őket, és a bocsokból lett két sziget, amiket ma úgy hívnak, hogy Kis-Manitu, ill. Nagy-Manitu sziget.
A medvés hely előtt még volt részünk egy kis dűnemászásban is, hát, mit mondjak, elég fárasztó volt, mintha sivatagban lettünk volna! A panoráma azonban itt is csodálatos volt, úgyhogy megérte!
Szemben a szigetekkel, a parton pedig fantasztikusan látványos dűnéket építettek az elemek, az emberek meg egy kilátót, úgyhogy a panoráma tökéletes volt, egyenesen fenséges! Ez egyébként egy több állomásos panoráma út egyik stációja volt. A dűnemászás és a panorámaút együtt került 10 dollárba.
Ezután még autózgattunk, nézelődtünk, majd indultunk haza, hiszen innen már 4 órás volt az utunk. KFC-ben vacsiztunk, a fiúk kívánságára, jól belaktak. Itt megtudtuk, hogy a KFC-t egy nyugdíjas "colonel" alapította. Az USA a vállalkozók hazája!
Vasárnap két skype is várt ránk, az egerszegi család gyűlt össze Ági maminál, velük beszéltünk, délután meg anyukámék jelentkeztek be. Meglepetésként Betti köszönt be Egerszegen, kiderült, hogy a hétvégi balatoni HÖK-ös találkozóról átment Egerszegre. Jól tette. Ebédre szokásosan kényeztettük magunkat, alább látható a velős marhahúsleves (még szombat éjszaka vásráltunk) és oldalas pecsenye.
A vasárnap esti mise után még sétáltunk egyet a Notre Dame egyetem Campusán, körbejártuk a stadiont és megnéztük a "Touchdown Jesus" festményt (vagy mozaikot) Titi már barátkozik a gondolattal, hogy nemsokára ott fog tanítani...
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése